Reklama

SUVIOAKADEMIJA>LT

Medžiagos ir technologijos

GORE-TEX® – prekės ženklas, apibūdinantis  vandeniui atsparią, „kvėpuojančią“ membraninę medžiagą. Plačiai naudojamas gaminant apsaugančius nuo lietaus ir „kvėpuojančius“ drabužius ir avalynę. GORE-TEX® audinys iš išorės patikimai apsaugo nuo vėjo ir drėgmės, neleisdamas susidaryti prakaito kondensatui  iš vidaus. GORE-TEX® sudaro trys sluoksniai: trinčiai atsparus išorinis sluoknis, saugantis membraną nuo dėvėjimosi; „kvėpuojantis“ membranos sluoksnis, saugantis membraną nuo užteršimo (prakaitu ir pan.), ir vidinis sluoksnis. GORE-TEX® membrana – tai tarsi GORE-TEX® produkto širdis. Ji turi daugiau nei 9 mlrd porų 1 kvadratiniame centimetre. Būtent šios poros ir suteikia GORE-TEX® audiniui šių puikių savybių – atsparumą vandeniui, vėjui ir temperatūrų kaitai. 

VIBRAM, tai patentuota avalynės padų technologija, skirta alpinizmui, užtikrinanti maksimalų padų sukibimą su bet kokiu paviršiumi ir apsauganti nuo slydimo. Dėl savo ilgaamžiškumo ir atsparumo temperatūros pokyčiams VIBRAM padai naudojami taip pat darbo, karinei ir kitai specifinei avalynei, kuri turi atitikti aukščiausius kokybės standartus bei prisitaikyti prie įvairių gamtinių sąlygų.

PrimaLoft® technologijos pagrindas – termoizoliacinė medžiaga, naudojama įvairiems gaminiams, kurie dėvimi vėsesniu oru. PrimaLoft® pasižymi 4 svarbiomis savybėmis: šildo, atstumia vandenį, yra švelni ir kompaktiškai suspaudžiama. Medžiaga sudaryta iš ypač plonų gijų, kurios suformuoja gausybę oro kišenėlių, sulaikančių kūno šilumą ir nepraleidžiančių šalto oro iš išorės. Dėl šios priežasties būna šilta ir patogu. Termoizoliaciniam užpildui sudrėkus, jis netenka oro kišenėlių, todėl ir savo savybių. Tačiau PrimaLoft® gijos yra padengtos vandenį atstumiančiu sluoksniu, todėl išlieka sausos bei išsaugo šilumines savybes. Gijų skersmuo lemia medžiagos švelnumą.

G-LOFT®. Šiluma, lengvumas ir kvėpavimas – net ir labai vėjuotu ir šaltu oru. Inovatyvi G-LOFT® izoliacija atitinka aukščiausius standartus ir sujungia natūralių pūkų geriausias ypatybes bei sintetinio pluošto atsparumą. Dėl „memory effect“ pluoštas automatiškai atgauna savo unikalią ir originalią formą ir nepraranda savo savybių net ir skalbiamas. G-LOFT® užtikrina optimalią temperatūrą tiek patalpose, tiek ir lauke.

UF PRO® air/pac® yra UF PRO gaminamos aprangos t.y. striukių, džemperių, marškinėlių pečių srities įdėklai su 8 mm orui laidžia pagalvėle. Tai efektyviai blokuoja šilumos perdavimą. Įdėklai yra lengvi, lankstūs ir beveik nejuntami. Naudojantis kuprine UF PRO® air/pac® įdėklai paskirsto svorį ir leidžia cirkuliuoti orui kuprinės diržų srityse.

PRO® Hood/Harness tai yra nauja UF PRO diržų technologija, užtikrinanti, kad galvos gauptas puikiai laikytųsi ant galvos. Tai vienintelis rinkoje esantis gaubtas, kuris netrukdo žiūrėti, neriboja mobilumo ir komforto esant nepalankios oro sąlygoms. Hood diržo ilgis ir aukštis gali būti reguliuojamas naudojant integruotą galvos juostą ir dėvint šalmą.

Produktai, pagaminti iš GORE® WINDSTOPPER® audinių, skirti vėjuotam orui. Jie yra visiškai atsparūs vėjui ir leidžia kūnui kvėpuoti.  Vėjui atspari, tačiau laidi orui membrana blokuoja vėją ir leidžia cirkuliuoti drėgmei. Ši apsaugos ir „kvėpavimo“ kombinacija minimizuoja šilumos praradimą ir  apsaugo nuo prakaitavimo aktyviai judant. Patvarus išorinis audinio sluoksnis nepraleidžia vandens.

Contagrip® yra avalynės pado technologija, užtikrinanti patogumo jausmą vaikštant pėsčiomis, apsaugo pėdą nuo nelygaus žemės paviršiaus. Contagrip® padas yra pagamintas iš tvirtos gumos. Padas yra labai atsparus trinčiai, užtikrina puikų sukibimą su nelygiais paviršiais. Contagrip® yra „Salomon“ kompanijos produktas, naudojamas įvairios paskirties batų gamyboje.

ThinsulateTM tai 3M įmonės gaminama aukščiausios kokybės sintetinė medžiaga. Dėl puikių savybių, kurias garantuoja gamybos technologija, Thinsulate® medžiaga visame pasaulyje naudojama kaip izoliacinis sluoksnis rūbams ir miegmaišiams, pritaikytiems naudoti net ekstremaliomis oro sąlygomis. Ši medžiaga savo termoizoliacinėmis savybėmis lenkia ančių pūkus, be to, nesugeria drėgmės, greitai džiūsta ir sulaiko šilumą net sudrėkusi.

 Kalbos

Lithuanian  English